У Новоайдарському районі навчали механізмам розвитку громад

17 листопада 2017
article499.jpg

12 та 14 листопада у Новоайдарському районі пройшли тренінги для представників сільських рад та мешканців з питань розвитку та об’єднання громад, вирішення проблем правового характеру, залучення матеріальних і фінансових ресурсів, впровадження успішних моделей безоплатної правової допомоги. Тренінги було проведено за ініціативи Новоайдарського офісу Мережі правового розвитку при ГО “Суспільна служба правової допомоги”.  

 

Під час тренінгів учасники дізнавались як децентралізація крокує Україною та яка роль громадськості у здійсненні реформи, якими темпами і напрямками просувається децентралізація на Сході Країни, про досягнення та перепони на цьому шляху. Про нові громади, нові правила взаємодії влади та громади для забезпечення сталого розвитку новостворених об’єднаних територіальних громад, про участь у цьому процесі органів самоорганізації населення, громадських організацій та місцевих ініціатив, про те, чому без них не обійтись в об’єднаних громадах, як працює громадський бюджет та про те, як взяти у ньому активну участь і долучитися до покращення життя у рідному місті, створення комфортного середовища проживання у власному населеному пункті навчались учасники у жвавій дискусії.

«За створенням програм слідує їх втілення у життя, розвиток місцевого демократичного суспільного руху і як результат – більш відповідальне, організоване, налагоджене і комфортне життя громад. Щоб у громад було бажання об’єднуватися, повинні бути стимули, зрозумілі орієнтири, чіткі запобіжники. Як, наприклад, Статут ОТГ, в якому мають бути чітко прописані повноваження старости та депутатів, роль громади і права та обов’язки кожного мешканця і посадовця. Необхідно також делегувати повноваження влади керівникам громад. Завданням депутатського корпусу повинно бути вміння розставити пріоритети своєї діяльності, аби направити бюджетні потоки в правильне русло і залучити додаткові ресурси на розвиток територій. Не менш важливою задачею є залучення активних громадян до роботи, аби вони також повноцінно вливалися в процес розвитку своїх ОТГ» - роз’яснює голова ГО “Суспільна служба правової допомоги” Максим Данильченко.

Нагадаємо, що мешканці Новоайдарського району можуть отримати безоплатну правову допомогу в Новоайдарському офісі Мережі правового розвитку - смт. Новоайдар, вул. Незалежності, 2, у понеділок та четвер з 9 до 17 або скайпом - live: pela-lug.

Метою проекту «Посилення правових можливостей сільських громад Новоайдарського району», що здійснюється ГО «Суспільна Служба Правової Допомоги» за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» є посилення правових можливостей сільських громад Новоайдарського району через роботу стійкої моделі надання безоплатної правової допомоги та подолання правової і соціальної ізоляції сільського населення району.
 

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Додати коментар