У Новоайдарському районі навчали активістів вирішенню проблем громади правовим шляхом

5 грудня 2017
article507.jpg

27, 28 та 30 листопада у Новоайдарському районі пройшли тренінги для представників сільських рад та мешканців з питань розвитку та об’єднання громад, вирішення проблем правового характеру, залучення матеріальних і фінансових ресурсів, впровадження успішних моделей безоплатної правової допомоги. Тренінги було проведено за ініціативи Новоайдарського офісу Мережі правового розвитку при ГО “Суспільна служба правової допомоги”.
 

 

Тренінгами були охоплені питання ефективного вирішення правових проблем та засобів надання населенню якісних і доступних послуг правового характеру, у тому числі безоплатної правової допомоги, за участі та допомоги сільських та селищних рад. Зокрема, учасники отримали практичні поради спеціалістів у галузі права щодо алгоритму дій у разі виникнення правових питаннях різного характеру, дізнались про законодавчо обумовлені можливості звернення за безоплатною правовою допомогою, навчились виокремлювати питання, що відносяться до первинної правової допомоги від питань що належать до вторинної, а також були роз’яснені окремі питання надання населенню якісних та доступних послуг правового характеру.

На загальне обговорення учасникам було винесене питання необхідності розроблення та прийняття цільової програми розвитку правової допомоги на селі, в якій законодавчо має закріплюватися створення постійно діючої моделі надання безоплатної первинної правової допомоги в громаді. Під час проведених тренінгів учасники мали змогу висловити свої думки щодо головних проблем мешканців в громаді, що являється важливою інформацією при моделюванні та вдосконаленні системи правової допомоги для мешканців громад.

«Для більшості селян актуальними являються питання спадщини, соціально-правового захисту, земельних, майнових та сімейних прав. Попит на отримання правової допомоги здебільшого має тенденцію зростання. Бюро з надання БВПД не завжди може охопити потік звернень, тому є необхідним підключати з цього питання як діючі громадські організації так і саму громаду та сільські ради, для створення дієвої моделі доступу до правосуддя » - вважає голова ГО “Суспільна служба правової допомоги” Максим Данильченко.

Нагадаємо, що мешканці Новоайдарського району можуть отримати безоплатну правову допомогу в Новоайдарському офісі Мережі правового розвитку - смт. Новоайдар, вул. Незалежності, 2, у понеділок та четвер з 9 до 17 або скайпом - live: pela-lug.

Метою проекту «Посилення правових можливостей сільських громад Новоайдарського району», що здійснюється ГО «Суспільна Служба Правової Допомоги» за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» є посилення правових можливостей сільських громад Новоайдарського району через роботу стійкої моделі надання безоплатної правової допомоги та подолання правової і соціальної ізоляції сільського населення району.
 

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Додати коментар