Як оновилась місцева влада в Луганській області

13 грудня 2015
article275.jpg

«Муніципальна варта» вирішила проаналізувати на скільки відсотків після місцевих виборів 2015 року оновилась влада в Луганській області на території підконтрольній українському уряду.  

 

25 жовтня 2015 по всій країні відбулися чергові місцеві вибори, були сформовані нові склади рад всіх рівнів. Слід відзначити що вибори проходили по новому законодавству, яке встановило нову виборчу систему.


«Муніципальна варта» проаналізувала п’ять найбільш великих рад Луганської області. За основу були взяті: Сєвєродонецька міська рада, Лисичанська міська рада, Рубіжанська міська рада та дві районні ради – Сватівська та Старобільська. Основним критерієм стало порівняння складу рад минулого скликання з іменами депутатів новообраних рад.

 

Склад Сєвєродонецької міської ради оновився на 70%. У фракції «Опозиційного блоку» 9 із 16 депутатів були у складі попередньої ради та проходили за списками та мажоритарними округами від «Партії регіонів».


Сєвєродонецька міська рада в 2010 року складалася з 50 мандатів. Згідно нового законодавства склад ради був зменшений до 36 мандатів.


 

Два депутати з попереднього складу фракції «Батьківщини» знову потрапили у раду, один з них в 2015 році за списками «Солідарності». Всі інші фракції, які подолали відсотковий бар’єр, привели у раду нові обличчя. Таким чином, 11 депутатів із 36 входили до складу попередньої ради.


Всі партії попереднього скликання припинили своє існування – «Партія регіонів», «Комуністична партія», «Фронт змін» та «Сильна Україна». Лише «Батьківщина» продовжила партійний розвиток та разом із новими політичним проектами - «Наш край», «Самопоміч», «Солідарність», «Радикальна партія» та «Опозиційний блок», потрапила в міську раду Сєвєродонецька.

 

 

На 90% оновився склад Рубіжанської міської ради. Так, один з новообраних депутатів за списками «Опозиційного блоку» в минулому скликанні обирався від «Комуністичної партії». В списках «Справедливості» на виборах 2015 року два депутати мали мандати в попередньому скликанні, де один з них в 2010 році обирався за списками «Партії регіонів». Отже, всього 3 депутати з попереднього скликання потрапили у список 34 осіб нової ради Рубіжного.


Склад Рубіжанської міської ради був скорочений на 2 мандати з 36 до 34 депутатів.

 

В партійному спектрі «Партія регіонів» та «Комуністична партія» припинили своє існування. В представницький орган фактично були обрані представники нових політичних проектів – «Опозиційний блок» та «Солідарність». Цікаву стабільність показує партія «Справедливість», яка знову отримала три мандати, так само як і «Батьківщина».

 

 

5 з 36 кандидатів входили у склад попередньої міської ради Лисичанська – всі представники колишньої «Партії регіонів», на сьогодні потрапили в раду по списках «Опозиційного блоку».


Лисичанська міська рада попереднього скликання мала 42 мандати, за новим законом 36 мандатів.Всього дві партії входили до складу Лисичанської ради – «Партія регіонів» та «Комуністична партія», обидві вже не існують. Новий склад ради: «Опозиційний блок», «Солідарність», Радикальна партія» та «Самопоміч».

 


Небагато «старих» обличь в Старобільській районній раді. З 34 новообраних депутатів 4 входили в попередній склад. Троє пройшли за списками «Опозиційного блоку», один з них у минулому представляв «Партію регіонів» та ще двоє «Комуністичну партію». «Солідарність» в своїх списках має одного «старого» депутата, який в 2010 році обирався за списками «Партії регіонів».


Старобільська района рада скоротилася на 10 мандатів з 44 до 34.За партійним представництвом відбувся значний зсув. Якщо в 2010 році раду склали представники «Партії регіонів», «Комуністичної партії», «Батьківщини», «Сильної України» та «Союзу лівих сил». То в нових виборах жодна з цих партій не приймала участі, натомість прохідний бар’єр подолали 6 партій: «Опозиційний блок», «Наш край», «УКРОП», «Радикальна партія», «Солідарність» та «Самопоміч». Батьківщина не подолала прохідний бар’єр.

 

 

Остання в нашому аналізі Сватівська района рада.

 

8 з 34 осіб нового скликання входили до складу попередньої ради. Як і в проаналізованих вище радах більшість «старої гвардії» складають представники «Опозиційного блоку» - 4 депутати, один з них в 2010 році балотувався за списками «Партії місцевого самоврядування», другий від «Соціал-демократичної» партії, інші двоє від «Партії регіонів». Аграрна партія за своїми списками привела трьох депутатів попереднього скликання, які балотувалися в 2010 році від «Партії регіонів» та «Народної партії».

 
За новим законом склад ради складає 34 мандати (в 2010 році – 38 мандатів)

За партійним спектром Сватівська районна рада також потерпіла значних змін. Якщо в 2010 році громаду представляли – «Партія регіонів», «Комуністична партія», «Народна партія», «Батьківщина», «Партія місцевого самоврядування», «Сильна Україна», «Соціал-демократична партія» та «Соціал-демократична партія» (об’єднана) , то за результатами виборів 2015 року всього чотири партії: «Опозиційний блок», «Солідарність», «Наш край» та «Аграрна партія України».

 

Муніципальна варта порахувала середній відсоток оновлення влади по Луганській області, визначивши відсоток нових обличь із загальної кількості депутатів п’яти проаналізованих рад. Таким чином, за результатами місцевих виборів 2015 року Луганщина отримала на 82% нову владу або нові обличчя в складі п’яти рад. Але чи означає зміна кількісті обличь нову якість?

 

 

 

"Муніципальна варта", Пащуков Сергій
 


 

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Додати коментар