З якими правовими та безпековими проблемами зустрічаються мешканці Станично Луганської громади – дані дослідження

З якими правовими та безпековими проблемами зустрічаються мешканці Станично Луганської громади – дані дослідження

З метою виявлення запиту мешканців громади на отримання правової інформації, яка б могла допомогти у вирішенні правових проблем та для створення належних умов для захисту прав мешканців Станично Луганської громади, ГО «Мережа Активних громадян» провели соціологічне дослідження правових проблем мешканців Станично Луганської громади.

Результати дослідження вже були презентовані під час прес-конференції 10 жовтня 2020 р., участь у якій прийняли правозахисники, активісти місцевих громадських організацій.

Під час заходу, голова ГО «Мережа Активних громадян» Олександр Рябов розповів про результати дослідження.

У вуличному анкетному опитуванні прийняли участь 250 осіб, які були розподілені за квотним принципом на 5 соціальних групи за сферами діяльності:

 • Навчаюсь
 • Працюю за трудовим договором
 • Займаюсь підприємництвом
 • Тимчасово не працюю
 • Пенсіонер (ка)

Інструментарій опитування був розроблений експертною групою на основі досліджень, що вже проводилися в Україні, та найновіших закордонних напрацювань у сфері вимірювання правових потреб. Анкета складалась з декількох змістовних частин і включала:

 • вступне запитання щодо сфер, у яких особа мала проблеми та спори протягом останніх 2-х років;
 • блоки запитань, що деталізували останню проблему в кожній сфері;
 • блок запитань щодо шляхів вирішення проблеми, яка випадковим чином обиралася з переліку тих, що вирішувалися;
 • блок запитань щодо джерел інформації про правову допомогу та знання надавачів допомоги;
 • демографічна інформація.

Результати дослідження виявили, що всі соціальні категорії учасників опитування мають споріднені правові проблеми. З аналізу анкет картина правових та соціальних проблем і потреб Станично Луганської громади наступна:

Перше місце серед означених проблем, з якими на думку респондентів стикається громада займає питання медичного обслуговування, на другому – комунальні послуги, і на третьому – якість доріг.

Топ 4 основні правові проблеми, з якими стикались респонденти всіх опитаних груп виглядають наступним чином:

 1. Недостатній соціальний захист, проблеми з виплатами та пільгами, призначенням субсидії;
 2. Утримання житла, низька якість комунальних послуг, високі тарифи;
 3. Неналежне медичне обслуговування, низька якість надання медичних послуг;
 4. Сімейні стосунки, порушення прав дитини.

Рівень безпеки в громаді здебільшого був відмічений як задовільний (працівники за трудовим договором — 63%, пенсіонери — 67%, особи, що тимчасово не працюють – 73%, особи, що навчаються — 80%, підприємці – 73%). Деякі респонденти вважають рівень безпеки незадовільним (працівники за трудовим договором — 34%, пенсіонери — 24%, особи, що тимчасово не працюють – 14%, підприємці – 12%). Безпечним назвали місто незначна кількість респондентів (особи, що тимчасово не працюють – 13%, особи, що навчаються — 20%, підприємці – 15%). Дехто вважає що місто є небезпечним (працівники за трудовим договором – 3%).

При аналізі результатів опитування різних груп спостерігається тенденція до виокремлення або, навпаки, нівелювання деяких проблем тією чи іншою соціальною групою. Вважаємо, що правові проблеми респондентів не залежать корінним образом лише від сфери їх діяльності. Скоріше наявність чи відсутність актуальності тих чи інших проблем пов’язана з сукупністю різних факторів, таких як: спосіб життя, стан здоров’я, вік, і, в тому числі, вид (сфера) діяльності та інші складові.

Наприклад, люди пенсійного віку надають більшої актуальності питанням відсутності місць відпочинку та облаштувань для маломобільних осіб, а також труднощам в отриманні інформації та земельним питанням. При цьому такі питання, як спадкування чи то працевлаштування або безробіття менше хвилюють дану групу людей. Навпаки, для респондентів, що тимчасово не працюють однією з актуальних проблем є безробіття, а для працівників за трудовим договором — нелегальна зарплата. Для осіб, що навчаються менш важливим є питання медичних послуг, але актуалізується проблема влаштування дитини до дитячого садка. Підприємців, окрім іншого, більшою мірою турбує питання взаємовідносин з владними органами, поліцією і таке інше.

Більш детально можна ознайомитись з дослідженням за посиланням

10:01
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...

Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США
Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government