Як працевлаштуватись, коли мається судимість.
Про те, як потрібно діяти, коли потрібно працевлаштуватись, а завадою цього є судимість, розповідає історія з практики юриста Новоайдарського Консультаційного бюро, яке запроваджене громадською організацією «Суспільна Служба Правової Допомоги».
Юрист бюро Анастасія Авершина проінформувала Петра про те, що строки погашення судимості залежать від тяжкості вчиненого злочину. Якщо засуджений після відбуття покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі зразковою поведінкою і сумлінним ставленням до праці довів своє виправлення, то суд може зняти з нього судимість до закінчення строків.
Дострокове зняття судимості не допускається у випадках засудження за умисні тяжкі та особливо тяжкі, а також корупційні злочини. Зняття судимості допускається лише після закінчення не менше як половини строку погашення судимості.
Петро був засуджений за злочин невеликої тяжкості та достроково був звільнений від відбування покарання, строк погашення судимості для нього обчислюється з дня дострокового звільнення від відбування покарання (основного і додаткового).
Юрист Консультаційного бюро для громадян, Авершина Анастасія, допомогла скласти клопотання про зняття судимості, розгляд клопотання здійснювався в порядку, встановленому Кримінальним процесуальним Кодексом і врешті суд задовольнив клопотання про зняття судимості, після чого Петро успішно влаштувався на роботу та сумлінно виконує її, отримуючи гідну зарплатню.
Цей проєкт реалізується ГО «Суспільна Служба Правової Допомоги» за організаційної підтримки ГО «Взаємодія-Плюс» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.