Як скасувати судовий наказ, коли визначений ним борг є спірним?

Як скасувати судовий наказ, коли визначений ним борг є спірним?

До Консультаційного бюро для громадян Станично-Луганського, організованого ГО «Центр європейських ініціатив Луганщини», звернувся житель Станиці Луганської Віктор. Він хотів вирішити питання скасування судового наказу, так як сума визначеного до стягнення боргу була, на думку Віктора, спірною.

Віктору видано судовий наказ про стягнення з нього заборгованості на користь газ збуту, але він не згодний з даним судовим наказом, та має намір його оскаржити.

Юрист організації Сергій Космінін пояснив, що Віктор має право протягом 15 днів подати заяву про скасування його до суду.
Судовий наказ — це особлива форма судового рішення, яке приймається в рамках наказного провадження, передбаченого Цивільно процесуальним кодексом (ЦПК) України. Сторонами наказного провадження є стягувач, тобто особа, яка подала до суду заяву про видачу судового наказу та боржник — той до кого пред’явлено вимогу. Відповідно до ст. 167 ЦПК України судовий наказ оскарженню в апеляційному порядку не підлягає але може бути скасований у порядку, передбаченому ЦПК.
Відповідно до ст. 170 Цивільно процесуального кодексу, боржник має право протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4, 5 частини першої статті 161 цього Кодексу. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Заява про скасування судового наказу подається в суд у письмовій формі та має містити таку інформацію:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника для фізичних осіб — громадян України;
3) ім’я (прізвище, ім’я та по батькові) представника боржника, якщо заява подається представником, його місце проживання або місцезнаходження;
4) наказ, що оспорюється;
5) зазначення про повну або часткову необґрунтованість вимог стягувача.
4. Заява підписується боржником або його представником.
5. До заяви про скасування судового наказу додаються:
1) документ, що підтверджує сплату судового збору;
2) документ, що підтверджує повноваження представника боржника, якщо заява подається таким представником;
3) клопотання про поновлення пропущеного строку, якщо заява подається після спливу строку, передбаченого частиною першою цієї статті.
У разі подання неналежно оформленої заяви про скасування судового наказу суддя постановляє ухвалу про її повернення без розгляду не пізніше двох днів з дня її надходження до суду. У разі видачі судового наказу відповідно до пунктів 4 і 5 частини першої статті 161 ЦПК, судовий наказ може бути переглянуто за ново виявленими обставинами у порядку, встановленому главою 3 розділу V ЦПК України.
В Консультаційному бюро Віктору була надана консультація та складено заява про скасування судового наказу. Наразі судовий наказ скасовано.
Цей проєкт реалізується ГО «Центр європейських ініціатив Луганщини» за організаційної підтримки ГО «Взаємодія-Плюс» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

#UNRPP #ВзаємодіяПлюс

11:32
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...

Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США
Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government