Як отримати право на спадщину, якщо термін вступу у спадок вийшов

Як отримати право на спадщину, якщо термін вступу у спадок вийшов

До Станично-Луганського Консультаційного бюро для громадян, організованого ГО «Центр європейських ініціатив Луганщини» звернулась Марина з питанням щодо оформлення спадщини. Вона пояснила, що своєчасно не подала заяву про набуття спадщини від померлого батька, так як в цей час перебувала за кордоном та не могла виїхати через заборону пов'язану з пандемією коронавірусу і запитала як тепер бути.

Сергій Космінін, юрист організації, вивчивши надані документи, з’ясувала, що термін вступу у спадок вийшов, в цій ситуації можна отримати право на подовження строків прийняття спадщини, звернувшись до суду.

«Якщо особа своєчасно не заявила про прийняття спадщини, треба звертатися до суду і поновлювати ці строки, доводячи поважність причин їх пропуску. Якщо суд визнає причини пропуску строку поважними (як у даному випадку, неможливість прибуття з-за кордону через заборону перетину кордону), то він має постановити рішення на користь спадкоємця і поновити строки набуття спадщини» — пояснив юрист та допоміг Марині, надавши консультацію щодо порядку вирішення даного питання й оформивши заяву до суду
Для підготовки до суду першим кроком було звернення до нотаріуса, який видав відмову у відкритті спадкової справи. Потім було складено заяву до суду про відновлення терміну вступу в спадок.
Також було зроблено звернення до спадкоємців, однієї черги з Мариною, які вже подали заяву про прийняття спадщини з проханням надати письмову згоду на включення Марини до кола спадкоємців. Коли така згода була отримана, Марина змогла відновити та отримати своє право на спадок.
Цей проєкт реалізується ГО «Центр європейських ініціатив Луганщини» за організаційної підтримки ГО «Взаємодія-Плюс» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

#UNRPP #ВзаємодіяПлюс

13:27
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...

Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США
Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government