Як зняти з реєстрації тих, хто не мешкає в квартирі та отримати право на субсидію.

Як зняти з реєстрації тих, хто не мешкає в квартирі та отримати право на субсидію.

До Юридичного офісу з надання правової та консультаційної допомоги громадянам в м. Щастя, організованого ГО «Національна асоціація радників», звернувся літній чоловік Василь Б., який мешкає в м. Щастя, з питанням щодо не можливості оформлення субсидії.

Він пояснив, що в його квартирі зареєстровані син та повнолітні онука, які ще в 2015 році виїхали за межі країни та жодного контакту не підтримують і фінансово не допомагають.Він не знає, як бути, чи може він виписати всіх без їх присутності.

Юрист організації Віталій Борисов пояснив, який є варіант вирішення ситуації: “Зняти з реєстрації у такому випадку можна черех суд”.

Згідно ЦК України, а саме ст.319 та ст.321 власник має право володіти, користуватись, розпоряджатися своїм майном на власний розсуд, та ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Та, згідно ст.405 ЦК України, член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом. Тому, для того щоб зняти з реєстрації сина та онука, потрібно подати до суду позовну заяву про втрату ними права користуватися житловим приміщенням на підставі ст.405 ЦК України, та потім на підстави судового рішення згідно ст.7 Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні буде здійснене зняття осіб з реєстрації. Після чого знову звернутися щодо оформлення субсидії.

Після консультації та отримавши перелік документів які потрібно зібрати, чоловік звернувся до суду із заявою про визнання сина та онуків особами, які втратили право користування житловим приміщенням. Та після розгляду справи, позовні вимоги чоловіка були задоволені.

Завдяки такій допомозі Юридичного офісу, Василь зможе отримати субсидію, що суттєво зменшить витрати на життя, які й без того не великі у літньої людини.

Проєкт «Заснування Юридичного офісу в місті Щастя Новоайдарського району Луганської області» реалізується ГО «Національна асоціація радників» за організаційної підтримки ГО «Взаємодія-Плюс» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

#UNRPP #ВзаємодіяПлюс

18:17
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...

Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США
Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government