Отримати закордонний паспорт старого зразка можливо!

Отримати закордонний паспорт старого зразка можливо!

До Сєвєродонецького консультаційного бюро для громадян, організованого ГО “Громадська платформа”, звернулась Олена, яка через релігійні міркування бажає відмовитися від біометричного паспорта і отримати закордонний паспорт старого зразка. Юрист бюро Анастасія Гребенюк роз’яснила пані Олені порядок відмови від біометричного паспорта та допомогла пройти процедуру.

Громадянин України в письмовій заяві може проявити своє волевиявлення та відмовитися від ідентифікаційного номеру, а також від будь-яких цифрових ідентифікаторів, в тому числі від присвоєних без відома, волі та згоди.

Ця вимога стосується УНЗР (унікального номеру запису в Єдиному державному демографічному реєстрі), присвоєного без згоди при отриманні закордонного паспорту.
Згідно ст.»28, 3, 35, 32 Конституції України, ст. 294. Цивільного кодексу України № 435-IV від 16.01.2003 громадянам України гарантується право на відмову від обробки своїх персональних даних. А приєднання до будь-якого інформаційного реєстру тягне за собою надання такої згоди. Тому громадяни України, які не мають ідентифікаційних номерів, не дають згоду на обробку своїх персональних даних, та на входження до єдиного державного демографічного реєстру (ЄДДР), мають право на альтернативну форму обліку.
Це право було підтверджене Рішенням Великої Палати Верховного суду України в зразковій справі №806/3265/17 від 19.09.2018, яким було визнано противоправними дії Міграційної служби України в відмові видачі паспорту-книжечки старого зразку, згідно з Положенням про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою ВРУ від 26.06.1992 №2503-ХІІ, та яке є остаточним і оскарженню не підлягає. Тому громадянин (-ка) України має можливість відмовитися від присвоєного УНЗР та від закордонного паспорту, який повертає в орган Державної міграційної служби України. Має право наполягати на вилученні персональних даних з ЄДДР. Дані номери вважати не дійсними, з подальшим вилученням з усіх можливих реєстрів (ст.11 Закону України «Про інформацію», абз.5 п. 2 ст. 8 цього ж Закону, п.6 ст. 6 цього ж Закону).

На підставі абз. 5 п. 2 ст. 8 Закону України № 2297-\/І від 01.06.2010 р. «Про захист персональних даних» особа має право «пред’являти вмотивовану вимогу володільцю персональних даних із запереченням проти обробки своїх персональних даних».

Юристка допомогла Олені пройти процедуру для отримання паспорту-книжечки. Для цього були здійснені наступні заходи:
В районний відділ Міграційної служби подано заяву-відмову від УНЗР, ЄДДР, закордонного біометричного паспорта. (Примітка. Подавати заяву необхідно разом з оригіналом паспорта. На заяві повинні проставити вхідний номер, дату, підпис, ПІБ і завірити печаткою).

Після цього було подано заяву в Міграційну службу для отримання закордонного паспорта старого зразка згідно Положення про паспорт громадянина України №2503-ХІІ от 26.06.1992г. (Примітка. Додано також копія рішення Верховного суду по справі №806/3265/17 від 19.09.2018р.).

У відповідності із ст. 20 Закону України «Про звернення громадян” № 393/96 від 02.10.1996 р. впродовж 30 днів отримано письмову відповідь на дану заяву. (Примітка. В разі відмови необхідно скласти досудову скаргу на таке рішення і подати її на ім’я керівника служби. В разі другої відмови необхідно звернутися до суду, обгрунтувавши вимоги тим, що отримання біометричного паспорта – це право, а не обов'язок).

Отримано рішення суду, на підставі якого Олена оформила закордонний паспорт старого зарзку.
Таким чином Олена за допомогою юристки Сєвєродонецького консультаційного бюро для громадян змогла відстояти свої права та отримати бажаний документ.
Проєкт реалізується ГО «Громадська Платформа» за організаційної підтримки ГО «Взаємодія-Плюс» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

#UNRPP #ВзаємодіяПлюс

16:13
RSS
Юрій
16:15

Як звернутись до Анастасії Гребенюк за аналогічним питанням?

Завантаження...

Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США
Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government