Чи може жінка отримували аліменти на своє утримування та дитину?

Чи може жінка отримували аліменти на своє утримування та дитину?

До Консультаційного бюро для громадян Новоайдарського району, створеного ГО “Суспільна служба правової допомоги” звернулася мешканка Новоайдару, Олена, з питанням щодо отримання аліментів на сина у віці 2,5 років. Вона також запитала, чи може вона теж отримувати аліменти на себе, та пояснила що шлюб не розірвано, але батько дитини не допомагає.

Юрист організації Анастасія Авершина пояснила, що, на підставі ст.180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, а на підставі ст.181СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини присуджуються у частці від доходу батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків разом з яким проживає дитина.

Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду може бути також змінений за рішенням суду за позовом одержувача аліментів.
Також юрист зазначила, що жінка теж має право отримувати аліменти до досягнення дитиною 3-х років. На підставі ст.84 СК України, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка — батька дитини до досягнення дитиною трьох років.
Після консультації з юристом, зібравши певний перелік документів, які визначив юрист, жінка звернулася з заявою про стягнення аліментів на себе та дитину до суду. Суд виніс рішення в якому задовольнив позовні вимоги, та призначив аліменти на дитину в розмірі ¼ та на маму дитни 1/6 від доходу платника.
Таким чином Олена за допомогою юриста Консультаційного бюро для громадян Новоайдарського району захистила права дитини та свої на належне утримання збоку батька дитини.
Цей проєкт реалізується ГО «Суспільна Служба Правової Допомоги» за організаційної підтримки ГО «Взаємодія-Плюс» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС),

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої

Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

#UNRPP #ВзаємодіяПлюс

11:05
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...

Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США
Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government