​Соціальні виплати, трудові відносини та медичне обслуговування - основні сфери виникнення проблем у мешканців громад Луганської області

​Соціальні виплати, трудові відносини та медичне обслуговування - основні сфери виникнення проблем у мешканців громад Луганської області

Такі висновки аналітичного звіту за результатами дослідження правових та безпекових потреб громадян в м. Сєвєродонецьк, Красноріченській та Гірській ОТГ.

Громадською організацією «Громадська платформа» в рамках виконання проекту «Збільшення можливостей мешканців місцевих громад Сєвєродонецька, Кремінної, Красноріченської ОТГ, Гірської ОТГ Луганської області будувати безпечне та правоспроможне середовище в своїх громадах» проведено соціологічне дослідження та створено карту правових та безпекових потреб.

Дослідження проводилось в період з 10 липня по 25 серпня 2020 року. Дані були зібрані шляхом анкетного польового опитування мешканців визначених громад. Всього в дослідженні прийняли участь 427 осіб.

Дослідженням виявлено правові та безпекові проблеми в м. Сєверодонецьк, Красноріченській ОТГ та Гірській ОТГ, які найбільше турбують мешканців та потребують вирішення і правової допомоги.

За узагальненими даними топ-6 правових проблем це: соціальні виплати та пільги, трудові відносини, медичне обслуговування, утримання житла та комунальні послуги, захист прав споживачів, взаємовідносини з органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Топ-4 проблем безпеки це: нестабільна економічна та політична ситуація в країні, екологічна ситуація, неблагополучна криміногенна ситуація, близькість зони ООС, бойові дії в країні.

Виділяючи актуальність проблеми тієї чи іншої громади, можна відмітити, що хоча вцілому означені топ проблеми турбують всіх мешканців, але розподіл важливості різний. Наприклад, у мешканців Сєвєродонецька найактуальнішими виявились питання у сфері трудових відносин і медичного обслуговування — по 15,4%, а у мешканців Красноріченської ОТГ на першому місці знаходяться проблеми у сфері соціальних виплат та пільг — 15,8%.

Переважна частина респондентів є досить обізнана щодо звички вирішувати свої питання правовим шляхом, тому для вирішення означених проблем чи питань зверталися за допомогою до поліції, юристів, адвокатів, суду тощо: Сєвєродонецьк — 35,9%, Гірська ОТГ — 37,5%, Красноріченська ОТГ — 40,9% опитаних. На другому місці за кількістю відповідей є звичка звертатися за допомогою до родичів, друзів, знайомих: Сєвєродонецьк — 17,1%, Красноріченська ОТГ — 13,6%, Гірська ОТГ – 17,1%, а третє місце за частотою звернень мають рішення об'єднуватися для вирішення проблеми з іншими потерпілими або людьми зі схожою проблемою для спільного захисту своїх прав Сєвєродонецьк — 13,4%, Красноріченська ОТГ — 11,4%, Гірська ОТГ — 10,9%, хоча досить часто люди думають, що їх проблему неможливо вирішити правовим шляхом: Сєвєродонецьк — 13,4%, Красноріченська ОТГ — 13,6%, Гірська ОТГ — 14,1%, тому деякі з респондентів не зверталися ні до кого: Сєвєродонецьк — 7,3%, Красноріченська ОТГ — 4,5%, Гірська ОТГ — 7,8%, і не знають куди звертатися за допомогою: Сєвєродонецьк — 3,1%, Красноріченська ОТГ — 2,3%, Гірська ОТГ — 1,6%, інші нікуди не зверталися, сподіваючись, що проблема вирішиться сама собою: Сєвєродонецьк — 2,3%, Красноріченська ОТГ — 2,3%, Гірська ОТГ — 1,6%, або вважають, що це забере надто багато часу чи буде надто дорого: Сєвєродонецьк — 5,2%, Красноріченська ОТГ — 9,1%, Гірська ОТГ — 6,3%.

Відсоток проблем, які залишаються не вирішеними все ж залишається доволі високим: Сєвєродонецьк — 39,9%, Красноріченська ОТГ – 31,4%, Гірська ОТГ – 42,1%.

Громадськими експертами були визначені напрямки вирішення правових та безпекових питань мешканців громад, серед яких:

— Розширення мережі правових центрів з надання безоплатної правової та консультативної допомоги на безоплатній основі, заснованих суб’єктами надання правової допомоги у співпраці з Центрами БВПД для надання якісних правових та доступних послуг місцевим мешканцям цільових громад;

— Створення спільного комунікаційного майданчику за участі органів місцевого самоврядування, поліції, експертів Сєвєродонецького офісу Мережі правового розвитку, громадськості задля обміну досвідом і поширення успішних практик у сфері надання безоплатної правової допомоги, а також вирішення правових та безпекових проблем в місцевих

громадах через впровадження корисних для громади рішень.

— Розроблення Плану спільних дій влади та громадськості в кожній громаді (алгоритми дій по вирішенню правових та безпекових проблем в місцевих громадах) та проекти рішень (ініціативи, які необхідно впровадити, програми правової допомоги, програми з безпеки тощо), активізація мешканців громад для впровадження цих ініціатив та інші.

Детально з результатами дослідження можна ознайомитись за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1sojTOCCF8c7IVDjEqgZ-nYcgd0naN2XE/view?usp=sharing

Метою проекту «Збільшення можливостей мешканців місцевих громад Сєвєродонецька, Кремінної, Красноріченської ОТГ, Гірської ОТГ Луганської області будувати безпечне та правоспроможне середовище в своїх громадах», що здійснюється ГО «Громадська Платформа» за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» є активізація та посилення правової спроможності місцевих громад м. Сєверодонецьк, м. Кремінна, Красноріченської ОТГ, Гірської ОТГ Луганської області шляхом дослідження правових та безпекових місцевих проблем в громадах, створення комунікаційного майданчика для обговорення та вирішення проблем, надання послуг правового характеру в місцевих громадах.

15:25
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...

Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США
Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government